Výživové poradenstvo

Zdravý životný štýl

Základom každého zdravého životného štýlu je strava, pohyb, duševný kľud a pohoda, dostatok spánku a vyhýbanie sa návykovým látkam.

Tak, ako by sme mali chodiť pravidelne na preventívne prehliadky, tak by sme sa aj mali starať o svoju životosprávu a výživový stav.

V prípade, že máte problémy s váhou alebo chorobou, ktorej základom  je nesprávna / zlá strava, alebo je potrebná zmena jedálnička, nehľadajte žiadne zázračné diéty na internete, ale mali by ste určite navštíviť výživového poradcu - dietológa.

Správny výživový poradca - dietológ by mal vypracovať pre klienta vhodný postup, ktorého obsahom je navrhnutá celková zmena životného štýlu.

Jeho súčasťou je zostavenie jedálnička, vytvorenie výživového plánu, konzultácia správnych a nevhodných stravovacích návykov, zostavenie výberu potravín, pravidelné kontroly a meranie fyziologických parametrov špeciálnymi prístrojmi.

Najdôležitejšim základom každej redukcie alebo zmeny životného štýlu je správna motivácia.

Navštivte našu poradňu, kde Vám správne odborne poradíme a budú s Vami pracovať špecializovaní zdravotnícki pracovníci v odbore výživy.

V súčasnej dobe pojmom výživové poradenstvo rozumieme dôkladnú analýzu a diagnostiku tela daného klienta, dôslednú edukáciu a objasňovanie metabolických procesov organizmu, individuálne vypracovanie konkrétneho výživového plánu a dietetickych postupov a návykov.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Táto stránka používa cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies nájdete v ochrane osobných údajov

Kontaktujte nás
×