Európsky deň obezity 2019

Pridané: 17.6.2019 11:16:54 Počet zobrazení: 997

17 Jún 2019

Európsky deň obezity (EOD) je nezávislá celoeurópska iniciatíva, ktorá sa snaží apelovať na to, aby sme všetci začali vnímať obezitu a nadváhu ako akútny celospoločenský zdravotný problém.

Európsky deň obezity 2019

Európsky deň obezity 2019

Cieľom je motivovať a podporovať ľudí s nadváhou a obezitou k zmene životného štýlu, zlepšiť svoje zdravie a kvalitu života a dosiahnuť a udržať si zdravú váhu.

Prvý EOD sa konal 22. mája 2010 vo väčšine členských štátov Európskej únie. A vždy v celej Európe tretiu sobotu v máji každého roka.

Vďaka úsiliu podporných organizácií a poslancov Európskeho parlamentu v celej Európe sa zvýšilo povedomie o potrebe robiť niečo s kilami navyše miliónov ľudí.

Bola spustená celoeurópska petícia pod názvom "Iniciatíva európskych občanov", ktorej cieľom je nazhromaždiť milión podpisov občanov EÚ a na ich základe lobovať za práva ľudí s obezitou a nadváhou v Európskej komisii.

Aj Slovensko sa pravidelne zúčastňuje Európskeho dňa obezity, ktorý sa koná tento rok dňa 18.5.2019 a má motto "Riešme obezitu spoločne"

Viac informácií a fotogalériu o celom evente nájdete na:Mojstob.sk

fakty o obezite
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Táto stránka používa cookies. Viac informácií o použitých súboroch cookies nájdete v ochrane osobných údajov

Kontaktujte nás
×